Izolácia strechy

IZOLÁCIA ŠIKMÝCH STRIECH A STRMÝCH STRIECH

Stropy, strechy a podhľady spôsobujú najväčší únik tepla. Použitím striekanej peny EXY zaizolujete všetky ťažko dostupné miesta, vytvoríte vzduchovú bariéru a maximalizujete komfort vášho bývania. 

Najväčšou výhodou izolácie strechy je zlepšenie energetickej účinnosti. V zime uniká strešnou konštrukciou až 50 % tepla, pokiaľ nie je riadne zaizolovaná. A pretože teplo vždy stúpa smerom nahor, izolácia strechy je obzvlášť dôležitá. Pena vytvára 100% bezšvovú monolitickú a súvislú izoláciu bez spojov. Vďaka expanzii peny sa dostane aj na veľmi ťažko prístupné miesta. 

Pred Po

IZOLÁCIA MEDZI KROKVAMI

Izolácia medzi krokvy je klasická forma izolácie strechy. Aj tu sú striekané peny EXY ideálne, pretože vyplnia všetky medzery a dutiny medzi nimi. Táto celistvá vrstva potom pomáha eliminovať tepelné mosty a nežiaduce prúdenie vzduchu v konštrukcii.

Hrúbku izolácie je možné individuálne upraviť nanesením niekoľkých vrstiev. A vďaka izolačnej vrstve bez spojov, teda celistvej izolácii z polyuretánovej striekanej peny zaistí maximálny komfort vo vnútri budovy. 

STRIEKANÁ IZOLAČNÁ PENA V STREŠNEJ KONŠTRUKCII

  • Nevyžaduje mechanické kotvenie
  • Rýchla aplikácia izolácie až 300 m2 za deň v dvoch ľuďoch
  • Minimálne zaťažuje konštrukciu budovy
  • Zabraňuje tvorbe tepelných mostov
  • Má dlhodobú životnosť a nemenné izolačné parametre
  • Je zdravotne nezávadná

REFERENCIE

Pre izoláciu plochých striech polyuretánovou penou exy odporúčame použiť exy FLEX silikónový ochranný náter proti vlhkosti a UV žiareniu. Tento jednozložkový náter možno tiež použiť pre opravy a strechy (nové aj staršie).

Vďaka vynikajúcemu pomeru cena–výkon sa izolácia strechy striekanou penou HONTER vyplatí už po relatívne krátkej dobe. Kvalita našej izolácie zo striekanej peny sa počas 35 rokov preukázala tisíckrát. 

Čo je potrebné zvážiť pri používaní

Izolácia strešné penou exy je vhodná pre nové aj existujúce strechy. Pred nástrekom musí byť povrch dôkladne pripravený a očistiený. Vrstva izolačnej peny má hrúbku 5 cm a viac. Pena expanduje behom niekoľkých sekúnd. Po niekoľkých minútach sa dá po povrchu znovu chodiť.

Na záver musí byť použitý ochranný strešný náter exy FLEX ™.

Silikónový strešné náter spoľahlivo vydrží dlhšie ako 20 rokov.

Strešná izolácia je nenáročná na údržbu. Na rozdiel od iných systémov, ktoré musia byť niekedy vymenené po 10 až 15 rokoch, izolácie strešné penou vydrží najmenej 20 rokov – a to s trvalo izolačnými vlastnosťami

výrobky

EXY 09:
Osvedčená! Efektívna, obzvlášť priedušná vďaka svojej štruktúre otvorených buniek. 

EXY 34 HFO:
Jeden z najúčinnejších izolačných materiálov, ktoré sú komerčne dostupné. Nová generácia EXY 34 HFO.

Nátery: 
Dobrá ochrana pred poveternostnými vplyvmi: K ochrane povrchu a konštrukcie používajte naše vysoko kvalitné nátery.

MÁTE ZÁUJEM?

Či už ide o nový stavebný projekt, alebo následnú izoláciu – radi Vám poradíme! 

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Informácie pre architektov

Čo je pre vás ako architekta dôležité. Zistite viac o nás, možnosti spolupráce a našich produktoch.

 

Na stiahnutie

Podrobné informácie, katalógové listy a zaujímavé fakty.