Izolácia podkrovia

IZOLÁCIA PODKROVIA STRIEKANOU PENOU EXY

Pomocou vhodnej izolačnej peny zaistíme pod strechou dobrú klímu, aby bolo možné podkroviae využiť ako ďalší obytný,alebo skladovací priestor. Či už ide o oddelené kancelárske priestory, pracovňu, spálňu, izbu pre deti,alebo rozšírenie bytu k prenájmu – existuje mnoho dôvodov, ako využiť podkroviae, ktoré je účinne zateplené. S našimi izolačnými penami ušetríte nielen energiu, ale tiež zaistíte stabilnú vnútornú klímu s menšími výkyvmi teplôt v zime i v lete.

Pred Po

Či už máte viac či menej miesta pre izoláciu, jednoducho vyriešime Váš problém. Ponúkame izolačné peny s otvorenou, alebo uzavretou štruktúrou buniek, vhodné do akéhokoľvek podkrovia. Peny sa jednoducho a rýchlo aplikujú nástrekom bez zaťaženia stavebnej konštrukcie. Majú výborné izolačné vlastnosti a zabraňujú vzniku tepelných mostov a plesniveniu v podkroví.  Radi Vám poradíme s výberom tej správnej peny.

PENY PRE KAŽDÝ ÚČEL

Honter ponúka vyskúšané a osvedčené izolačné peny pre izoláciu podkrovia: izolačné peny EXY 09, EXY 09 Plus s otvorenou štruktúrou a EXY 34 HFO s uzavretou štruktúrou. 

Všetky peny možno jednoducho aplikovať aj na ťažko dostupné miesta a svojou nízkou hmotnosťou len nepatrne zaťažujú konštrukciu stropu.

Vďaka výborným izolačným vlastnostiam a expanzívnej štruktúre, sa pena dostane až do posledných rohov strešnej konštrukcie, čím zabraňuje tvoreniu tepelných mostov a vzniku vlhkosti a plesní v podkroví. Vytvára vzduchovú bariéru, ktorá je  veľmi dôležitá.

  • Spoľahlivo izoluje ťažko prístupné miesta
  • Znižuje náklady na vykurovanie a klimatizáciu.
  • Rýchla aplikácia až 300m2 za deň
  • Žiadne mechanické kotvenie
  • Nezvyšuje zaťaženie na konštrukciu budovy.
  • Eliminuje prienik vzduchu.
  • Vytvára vzduchovú bariéru / Air Barier.
  • Zabraňuje rastu plesní a vytvára zdravé životné prostredie.
  • Slúži tiež ako zvuková izolácia

PROCES IZOLÁCIE PODKROVIA

Izolácia podkrovia striekanou penou EXY je veľmi praktická. Pena sa nanáša nástrekom a okamžite mnohokrát zväčšuje svoj objem. Pena dokonalo vyplňuje aj malé medzery a škáry a zabraňuje prenikaniu studeného vzduchu aj na ťažko prístupných miestach. Mechanické kotvenie izolácie nie je nutné, pretože pena dokonale priľne k všetkým bežným povrchom v strešnej konštrukcii.

Žiadne následné orezávanie,alebo stlačovanie izolácie. Skúsení aplikátori dokážu nastriekať izolačnú penu do požadovanej výšky, čím eliminujú odpad ktorý vzniká pri orezávani.

Jednoducho a rýchlo: Jednoduchá aplikácia šetrí nie len čas, ale aj peniaze. Pena po nastriekaní vytvrdne za menej než minútu.

MOŽNOSTI

EXY 09:

Osvedčené! Efektívna a obzvlášť priedušná vďaka svojej štruktúre otvorených buniek.

EXY 34 HFO:

Jeden z najúčinnejších izolačných materiálov, ktoré sú komerčne dostupné. Nová generácia EXY 34 HFO. 

MÁTE ZÁUJEM?

Viac priestoru, nižšie náklady. Striekaná izolačná pena EXY zaistí väčšie pohodlie a nižšie náklady na vykurovanie. Radi vám poradíme ohľadne správnej izolácie.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Informácie pre architektov

Čo je pre vás ako architekta dôležité. Zistite viac o nás, možnosti spolupráce a našich produktoch.

Na stiahnutie

Podrobné informácie, katalógové listy a zaujímavé fakty.

Izolácia fasády

Veľké plochy, veľké výhody: Profesionálne izolácie fasády.

Možnosti financovania